spjelkavika.no

  • Forstørr
  • Standard skriftstørrelse
  • Forminsk

-SIL- Herd

Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG
MÅLFEST: Både Spjelkavik (bildet) og Herd gjorde vei i vellinga da de møtte henholdsvis Langevåg og Volda fredag kveld.
Foto: FRIDGEIR WALDERHAUG



I Spjelkavik begynte det med et selvmål, så to nye rett vei for Vika før det ble pause med korpsmusikk. Sluttresultatet kom etter sytti minutt og lød 4-0 til Vika. Herd spredte herligheten med sju mål ut over hele nitti minutter.

Tekst/Foto: Denne e-postadressen er beskyttet mot programmer som samler e-postadresser. Du må aktivere JavaScript for å kunne se adressen

SPJELKAVIK: Vika sitt A-lag gjorde et lite byks på tabellen og landet så langt på en fjerdeplass med 31 poeng etter 19 kamper. Kun tre poeng skiller Vika og Hødd2 som ligger på 3. plass, men med en kamp mindre spilt.

Vinjar Vedde hos Langevåg var den første som fikk nettkjenning på kunstgresset i Spjelkavik, men feil vei. Og snaue minuttet etter fikk Spjelkaviks Tom Erik Olsbø inn et ekte hjemmemål og 2-0 til Spjelkavik.
Tolv minutter senere økte Vikas Joakim Andersen ledelsen til 3-0, noe som også ble pauseresultatet.

En mild vind og fint vær preget hjemmekampen til Spjelkavik. Stemningen var god og ble enda bedre med pauseunderholdning fra Spjelkavik Skolekorps som dro fram marsj etter marsj. Dermed var det klart for andre omgang. Den ble rundt 25 minutter gammel før neste mål kom.
Spjelkaviks Adrian Hagerup økte ledelsen til 4-0, noe som også ble sluttresultatet.

HERD: Ballkunstnerne til Herd hadde også en oppvisning i målteft fredag.
Laget møtte Volda, et lag som ligger på 6.plass med 30 poeng etter nitten kamper, mot Herds andreplass og 41 poeng. Der ligger de trygt under leder AaFK2 med 46 poeng og en mindre kamp. Hødd2 må jobbe for å nå igjen Herd.

Etter 20 minutt starter Andreas Ulvestad festen med 1-0. Thomas Pedersen fulgte opp med 2-0 ni minutter senere. Slik ble resultatet til pause.
Men også i andre omgang var det Ulvestad som annonserte party-time for Herd. Etter to minutter fikk han føle nota og økte Herds ledelse til 3-0.
Så fortsatte det med Vegar Bruland 4-0, Eirik Dalhus 5-0, Vegard Holand 6-0 og til slutt Aafk-veteran Lasse Olsen med sluttreultatet 7-0.
Seks karer med en god dag på jobben.

 

TIPS OSS - 940 49 189

 

Sudoku


Spørreundersøkelse

Starter julehandelen for tidlig?
 

Google søk

Tilpasset søk

Annonser


NETTAVISEN SPJELKAVIKA.NO - AALEBYEN.NO
Redaktør: Fridgeir Walderhaug.
Nettavisen spjelkavika.no er en uavhengig nettavis for Ålesund - indre bydel.
Ved klage på innholdet i avisen, vennligst kontakt redaksjonen v/ ansvarlig redaktør. Vi står ikke ansvarlig for innholdet i eksterne linker.
Innholdet på siden er beskyttet etter loven om opphavsrett av åndsverk. Tillatelse til bruk av innhold må hentes fra ansvarlig redaktør.
SPJELKAVIKA.NO © 2011
TIPSTELEFON: 950 49 189  |  E-POST MED TIPS TIL redaksjonen  |  MMS BILDER KAN SENDES PÅ e-post  ELLER TIL 950 49 189